Najnowsze artykuły

poniedziałek, 09.07.2018
Kurs pielęgnacji bliskich
Aktualności
piątek, 06.07.2018
Wakacje
Szkoła Sobotnia
wtorek, 03.07.2018
Zakończenie zajęć w Szkole Sobotniej
Aktualności
wtorek, 03.07.2018
Finał Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech
Aktualności
środa, 27.06.2018
Pielgrzymka archidiecezjalna do Lubeki
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama
Reklama

Liturgia dnia

poniedziałek, 16 lipca 2018
Zakończenie roku formacyjnego Kościoła Domowego

zakonczenie roku kd 43 W niedzielę 9.07.2017 w kościele św. Eryka w Hamburgu została odprawiona przez ks. Roberta Kierbica Msza Święta z udziałem i w intencji rodzin z naszej wspólnoty. Msza ta zaingurowała wspólne świętowanie zakończenia kolejnego roku formacyjnego 2016/17 w Domowym Kościele, które jak co roku, odbyło się w lesie w Witzhaver-Viert.  Była to ostatnia okazja przed wakacjami, aby spotkać się w takim gronie, porozmawiać, pośmiać i  pobawić, ale również powspominać wydarzenia minionego roku formacyjnego. Swieże w pamieci są jeszcze rekolekcje wspólnotowe, które odbyły się w maju, ale również wszystkie spotkania w kregach, Msze Święte wspólnotowe, spotkanie opłatkowe i inne.

Cieszymy się na trzy nowe rodziny, które chcą wstąpić do DK, dwie z nich były z nami na wspomnianych wyżej rekolekcjach. W minionym roku pożegnaliśmy dwie rodziny, które wróciły do Polski. Szeregi naszej wspólnoty zasiliły nowonarodzone dzieci: Vincent, Marysia, Ania, Victor, i najmłodsza Hania. W tym miejscu nie moglibyśmy nie wspomnieć o jednym maluszku, któremu serduszko przestało bić zanim się urodził. W tym smutnym i trudnym doświadczeniu wspieramy rodziców i braci szczerą modlitwą.

Za cały miniony rok chcieliśmy podziękować przede wszystkim Ks. Robertowi, za jego troskę i zaangażowanie, ale równeż wszystkim małżeństwom, które pełniły posługe animatorów kregów. Dziekujemy wszystkim nowo wybranym animatorom za gotowość służenia na rzecz wspólnoty.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierali nas radą, dobrym lub krytycznym słowem, pomagali fizycznie, finansowo, czy duchowo. Za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy – Bądź uwielbiony Panie Jezu!

 

Anna i Jacek Zielińscy