Polska Misja Katolicka Hamburg - Odwiedziny ks. abpa Stefana Heße w Szkole Sobotniej

Najnowsze artykuły

wtorek, 14.08.2018
Wypoczynek wakacyjny w Warszawie
Aktualności
piątek, 10.08.2018
Zapisy do Szkoły Sobotniej przy PMK w Hamburgu
Aktualności
piątek, 20.07.2018
Podziękowanie dla naszej Misji
Aktualności
środa, 18.07.2018
Wypoczynek w Ustrzykach Dolnych
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama
Reklama

Liturgia dnia

środa, 15 sierpnia 2018
Odwiedziny ks. abpa Stefana Heße w Szkole Sobotniej

abp hesse szkola 35 W sobotę 2 grudnia 2017 r. zawitał do naszej Szkoły Sobotniej ks. abp dr Stefan Heße – metropolita hamburski. Towarzyszyli mu: nasz proboszcz ks. kanonik Jacek Bystron, Konsul Generalny pan Piotr Golema i przewodniczący Rady Parafialnej pan Zenon Zieliński. Na początku przywitała Księdza Arcybiskupa w imieniu rodziców pani dr Natalia Bleiker-Buth. Następnie nasz dostojny Gość spotkał się z rodzicami na wspólnej kawie i pysznym cieście. Rozmawiał także z nauczycielami, żywo interesując się wszystkim, co dotyczyło życia codziennego naszej szkoły.

Następnie, gdy zadzwonił dzwonek na lekcję, Ks. Arcybiskup odwiedził uczniów w poszczególnych klasach. Dzieci z radością witały niecodziennego Gościa i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Z kolei Jego Ekscelencja „próbował się” w języku polskim. Jednakże po kilku próbach wymówienia słowa "szeleszczę" stwierdził, że nie należy on do najprostrzych. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w kaplicy na wspólnej mszy św., której przewodniczył Ks. Arcybiskup. Kierując do nas swoje słowo, Ksiądz Arczbiskup dziękował wszystkim za obecnośc i za zaangażowanie w edukację religijną. Wszyscy troszczymy się o rozwój duchowy własny i naszych dzieci. Jest to postawa warta pochwały i naśladowania. W imieniu uczniów Szkoły Sobotniej uczennica klasy ósmej Julka Grochocka podziękowała Ks. Arcybiskupowi za odwiedziny, troskę i modlitwę.

Barbara Grochocka