Najnowsze artykuły

piątek, 16.02.2018
Wyjazd do Wietnamu, Laosu i Dubaju
Pielgrzymki i wyjazdy
czwartek, 15.02.2018
Kurs przedmałżeński - już zarezerwuj swój czas!
Aktualności
wtorek, 13.02.2018
Bal przebierańców dla najmłodszych
Szkoła Sobotnia

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama
Reklama

Liturgia dnia

czwartek, 22 lutego 2018
Odwiedziny ks. abpa Stefana Heße w Szkole Sobotniej

abp hesse szkola 35 W sobotę 2 grudnia 2017 r. zawitał do naszej Szkoły Sobotniej ks. abp dr Stefan Heße – metropolita hamburski. Towarzyszyli mu: nasz proboszcz ks. kanonik Jacek Bystron, Konsul Generalny pan Piotr Golema i przewodniczący Rady Parafialnej pan Zenon Zieliński. Na początku przywitała Księdza Arcybiskupa w imieniu rodziców pani dr Natalia Bleiker-Buth. Następnie nasz dostojny Gość spotkał się z rodzicami na wspólnej kawie i pysznym cieście. Rozmawiał także z nauczycielami, żywo interesując się wszystkim, co dotyczyło życia codziennego naszej szkoły.

Następnie, gdy zadzwonił dzwonek na lekcję, Ks. Arcybiskup odwiedził uczniów w poszczególnych klasach. Dzieci z radością witały niecodziennego Gościa i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Z kolei Jego Ekscelencja „próbował się” w języku polskim. Jednakże po kilku próbach wymówienia słowa "szeleszczę" stwierdził, że nie należy on do najprostrzych. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się w kaplicy na wspólnej mszy św., której przewodniczył Ks. Arcybiskup. Kierując do nas swoje słowo, Ksiądz Arczbiskup dziękował wszystkim za obecnośc i za zaangażowanie w edukację religijną. Wszyscy troszczymy się o rozwój duchowy własny i naszych dzieci. Jest to postawa warta pochwały i naśladowania. W imieniu uczniów Szkoły Sobotniej uczennica klasy ósmej Julka Grochocka podziękowała Ks. Arcybiskupowi za odwiedziny, troskę i modlitwę.

Barbara Grochocka