Najnowsze artykuły

poniedziałek, 22.01.2018
Zajęcia w kinie
Aktualności
piątek, 19.01.2018
Zostanie zamkniętych 8 szkół katolickich
Aktualności
piątek, 19.01.2018
Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła
Aktualności
piątek, 19.01.2018
Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych
Aktualności
czwartek, 18.01.2018
Występ chóru "Sursum Corda" z Nowego Dworu
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama
Reklama

Liturgia dnia

wtorek, 23 stycznia 2018
Adwentowe rekolekcje

rekolekcje adwent 2017 11 Adwent to czas, który poprzedza Boże Narodzenie i przygotowuje ludzi wierzących na przyjście Chrystusa w liturgii Bożego Narodzenia. To jest ta wielka tajemnica, gdzie Bóg staje się człowiekiem i przychodzi do człowieka. I to zaproszenie ze strony Boga polega na tym, żeby spotkać się z wcielonym Synem Bożym. Temu właśnie mają służyć m. in. rekolekcje adwentowe. W naszej Misji czas rekolekcji przeżywaliśmy od 9 do 13 grudnia br. Naszą parafialną wspólnotę w adwentowym zamyśleniu poprowadził ks. dr Łukasz Kątny. 

Ks. dr Łukasz Kątny jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych; członkiem zwyczajnym Towarzystwa Naukowego św. Franciszka Salezego; wykładowcą muzyki kościelnej i emisji głosu w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz kawalerem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W czasie rekolekcji uwrażliwiał nasza wspólnotę parafialną na wartość i ważność czasu adwentowego oczekiwania, i to nie tylko oczekiwania na Boże Narodzenie, ale na powtórne przyjście Chrystusa. Pochyliliśmy się nad tym co, może w naszym życiu stało się rutyną w wierze, a co jest kluczowe do tego, aby Bóg narodził się w naszych sercach. Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w słowa, które miały nas zmotywować do przyjęcia przebaczenia jakie Bóg ofiarowuje nam w Sakramencie Pokuty, ale też i tego przebaczenia, które my sami możemy dać innym. W kolejnym dniu rekolekcji nasz Rekolekcjonista pokazał nam, że każdy od momentu chrztu św. ma udział w potrójnej misji Chrystusa - prorockiej, kapłanskiej i królewskiej. Szczegółowo wyjaśnił nam na czym polega poszczególna z misji w naszym chrześcijańskim życiu. Na sam koniec poruszył temat Eucharystii i zaproszenia jakie na nią kieruje do mnie Chrystus, a co my sami możemy ofiarować w czasie Eucharystii Panu Bogu.

Czas rekolekcji był wspaniałą okazją do przygotowania naszych serc na narodziny Pana Jezusa, jednak ich zakończenie wcale nie zwalnia nas z dalszej pracy nad sobą. Rozpoczęliśmy kolejny tydzień adwentu i nie zmarnujmy go.

 

Zapraszamy do ponownego wsłuchania się w nauki rekolekcyjne głoszone przez ks. dra Łukasza Kątnego

Kazanie rekolekcyjne - niedziela - 10.12.2017 r.

 

Kazanie rekolekcyjne - poniedziałek - 11.12.2017 r.

Nauka rekolekcyjna dla młodzieży - poniedziałek - 11.12.2017 r.

Kazanie rekolekcyjne - wtorek - 12.12.2017 r.

Kazanie rekolekcyjne - środa - 13.12.2017 r.