Najnowsze artykuły

wtorek, 23.10.2018
Nasza Niepodległa
Aktualności
wtorek, 23.10.2018
Poświęcenie różańców
Aktualności
poniedziałek, 22.10.2018
„Promieniowanie Ojcostwa” – dzień papieski
Aktualności
niedziela, 21.10.2018
DEMENCJA – poznać, zrozumieć, pokonać obawy
Aktualności
sobota, 20.10.2018
Ślubowanie pierwszoklasistów
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama
Reklama

Liturgia dnia

środa, 24 października 2018
Adwentowe rekolekcje

rekolekcje adwent 2017 11 Adwent to czas, który poprzedza Boże Narodzenie i przygotowuje ludzi wierzących na przyjście Chrystusa w liturgii Bożego Narodzenia. To jest ta wielka tajemnica, gdzie Bóg staje się człowiekiem i przychodzi do człowieka. I to zaproszenie ze strony Boga polega na tym, żeby spotkać się z wcielonym Synem Bożym. Temu właśnie mają służyć m. in. rekolekcje adwentowe. W naszej Misji czas rekolekcji przeżywaliśmy od 9 do 13 grudnia br. Naszą parafialną wspólnotę w adwentowym zamyśleniu poprowadził ks. dr Łukasz Kątny. 

Ks. dr Łukasz Kątny jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych; członkiem zwyczajnym Towarzystwa Naukowego św. Franciszka Salezego; wykładowcą muzyki kościelnej i emisji głosu w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz kawalerem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W czasie rekolekcji uwrażliwiał nasza wspólnotę parafialną na wartość i ważność czasu adwentowego oczekiwania, i to nie tylko oczekiwania na Boże Narodzenie, ale na powtórne przyjście Chrystusa. Pochyliliśmy się nad tym co, może w naszym życiu stało się rutyną w wierze, a co jest kluczowe do tego, aby Bóg narodził się w naszych sercach. Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w słowa, które miały nas zmotywować do przyjęcia przebaczenia jakie Bóg ofiarowuje nam w Sakramencie Pokuty, ale też i tego przebaczenia, które my sami możemy dać innym. W kolejnym dniu rekolekcji nasz Rekolekcjonista pokazał nam, że każdy od momentu chrztu św. ma udział w potrójnej misji Chrystusa - prorockiej, kapłanskiej i królewskiej. Szczegółowo wyjaśnił nam na czym polega poszczególna z misji w naszym chrześcijańskim życiu. Na sam koniec poruszył temat Eucharystii i zaproszenia jakie na nią kieruje do mnie Chrystus, a co my sami możemy ofiarować w czasie Eucharystii Panu Bogu.

Czas rekolekcji był wspaniałą okazją do przygotowania naszych serc na narodziny Pana Jezusa, jednak ich zakończenie wcale nie zwalnia nas z dalszej pracy nad sobą. Rozpoczęliśmy kolejny tydzień adwentu i nie zmarnujmy go.

 

Zapraszamy do ponownego wsłuchania się w nauki rekolekcyjne głoszone przez ks. dra Łukasza Kątnego

Kazanie rekolekcyjne - niedziela - 10.12.2017 r.

 

Kazanie rekolekcyjne - poniedziałek - 11.12.2017 r.

Nauka rekolekcyjna dla młodzieży - poniedziałek - 11.12.2017 r.

Kazanie rekolekcyjne - wtorek - 12.12.2017 r.

Kazanie rekolekcyjne - środa - 13.12.2017 r.