Najnowsze artykuły

niedziela, 20.01.2019
Spotkanie opłatkowe Rodzin Szensztackich
Aktualności
niedziela, 20.01.2019
Spotkanie pracowników Misjii w Kurii
Aktualności
piątek, 18.01.2019
Kurs pielęgnacji chorych
Aktualności
piątek, 18.01.2019
Jasełka "najmłodszych" w kościele św. Józefa
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama

Liturgia dnia

środa, 23 stycznia 2019
O. Stanisław Jarosz OSPPE z wizytą w naszej Misji

o stanislaw jarosz ddadp 6

W dniach od 8-9 grudnia gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej o. Stanisława Jarosza OSPPE, krajowego moderatora Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

O. Stanisław odwiedził naszą Szkołę Sobotnią działającą przy Misji i w czasie kiedy dzieci brały udział w zajęciach lekcyjnych, nasz gość spotkał się z rodzicami przy kawie. Rodzice mieli możliwość usłyszeć kilka pięknych tematów związanych z małżeństwem, rodziną, wychowaniem dzieci, a przede wszystkim tym jak wielką wartością jest ludzkie życie.

Na Mszy św. o godzinie 12.00 Ojciec Stanisław przyjął ślubowanie od dzieci, które wstąpiły w szeregi Rycerzy Niepokalanej, a także opowiedział dzieciom o tym jak wielka i wspaniała może być modlitwa różańcowa, dzięki której wspólnie z Maryją możemy pokonać zło na tym świecie.

Przez całą niedzielę Ojciec Jarosz głosił do nas Słowo Boże i zachęcał do tego, aby włączyć się w obronę życia dzieci nienarodzonych poprzez podjęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzieło to polega na podjęciu przez 9 miesięcy zobowiązania do odmawiania codziennie dziesiątka różańca w intencji nienarodzonych dzieci oraz odmówienia krótkiej modlitwy w tej samej intencji.

Przy wyjściu z kościoła można było też zaopatrywać się w książki i materiały poświęcone rodzinie, małżeństwie, modlitwie różańcowej i ochronie życia ludzkiego.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do włączenia się w grupę Dzieła Duchowej Adopcji Działającej w naszej Misji.

Ks. Tomasz Szcześniak

 

Ponizej zamieszczamy kilka świadectw:

 

Bardzo dziękuję Księdzu dr. Jackowi Bystroniowi, Proboszczowi Polskiej Misji Katolickiej oraz Księdzu Opiekunowi Duchowej Adopcjii przy naszej misji ks.Tomaszowi, za możliwość wysłuchania nauk Ojca Stanisława Jarosza, jak i zaznajomienia się z cennymi publikacjami, które były rozpowszechniane w naszej Misji przez animatorow Duchowej Adopcji.

Poprzez te krótkie "rekolekcje" dane mi było odkryć nowe treści, na nowo spojrzeć na swoje życie, na Sakrament Chrztu a zwłasza Małżeństwa.

Zaimponowało mi to, że Ojciec Jarosz nie boi się dotykać trudnych tematów i rozświetla a zarazem wyjaśnia czym tak naprawdę jest Sakrament Małżeństwa.

Często my wszyscy nie uświadamiamy sobie tego, że Ślub Kościelny jest Sakramentem jak Kapłaństwo. Bóg uświęca wszystkie gesty miłości, całą rodzinę.

Rekolekcjonista uświadomił mi fakt, że jeśli ludzie żyją bez ślubu a są ochrzczeni, to tak jakby zwykły człowiek bez święceń Kapłańskich odprawiał Mszę Świętą.

W małżeństwie Sakrament sprawuje się w łożu małżeńskim i to mi uświadomiło w jak piękny sposób Bóg daje jako owoc pożycia małżeńkiego nowe życie.

Gdy tak na to spojrzymy o ileż bardziej nasze wzajemne relacje mogą być piękniejsze, nawet zwykłe codzienne czynności mogą być darem dla drugiego. Ja żyję dla ciebie a ty dla mnie i nasze życie, trudy, obowiązki spełniamy w Bogu, w Jego miłości, która nas uświęca i uskrzydla i prowadzi do naszej Ojczyzny - Nieba.

Mariola

 

Msze święte sprawowane w naszej parafii 8 i 9 grudnia 2018 były niezwykłe ze względu na akcję ruchu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Sobotnie działania dla rodziców w Szkole Polskiej oraz w kościele świętego Eryka zostały zwieńczone niedzielnymi kazaniami ojca Stanisława Jarosza, który od 30-u lat zajmuje się szerzeniem informacji o działalności modlitewnego kręgu o charakterze pro life.

W krótkim i prostym przesłaniu duchowny zachęcił do złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Okazuje się bowiem, że wystarczy codziennie przez dziewięć miesięcy odmówić jedną dziesiątkę różańca i krótką modlitwę oraz podjąć się wyrzeczenia - za nienarodzone dziecko, by mogło ono przyjść na świat, by wspierać duchowo nieznaną nam rodzinę. To współczesny wyraz miłości bliźniego.

Po nabożeństwie do nabycia za symboliczną ofiarę były ciekawe wydawnictwa nie tylko na wyżej wymieniony temat ale z treściami rekolekcji ruchu Duchowej Adopcji, jakie odbywają się na Jasnej Górze dwa razy w roku. 

Organizatorom akcji dziękujemy za wkład i zaangażowanie w szerzenie dzieła ruchu Duchowej Adopcji  Dziecka Poczętego.

Jagoda

 

Akcja: ratuj życie nienarodzonego! To Panu Bogu się podoba i dlatego bylo duże poruszenie, wiele odbytych rozmów z nami!  Myślę że materiały które rozeszły się po naszej całej parafii, przyniosą obfite owoce. Bóg zapłać za to, że mogłam się w to dzieło aktywnie włączyć.

Danuta

 

Przysłuchując się słowom Ojca S. Jarosza i przyjmując kolejny raz Dziecko w Duchową Adopcję, poczułam iskrę która rozapaliła ogień w moim sercu. 

Rozdając ulotki i książki naszym rodakom, zauważyłam wielką potrzebę ewangelizacji w tej dziedzinie. Wśród nas jest wielu zranionych i spragnionych miłości i pokoju.

Przez modlitwę i wyrzeczenie - obowiązujące przy duchowej adopcji dziecka poczętego - ratując każde dziecko, doświadczymy łaski Boga -  mówił O. Stanisław.

Dziękuję za solidarną współpracę moim siostrom i braciom z DA. 

Z Panem Bogiem 

Ewa