Najnowsze artykuły

niedziela, 20.01.2019
Spotkanie opłatkowe Rodzin Szensztackich
Aktualności
niedziela, 20.01.2019
Spotkanie pracowników Misjii w Kurii
Aktualności
piątek, 18.01.2019
Kurs pielęgnacji chorych
Aktualności
piątek, 18.01.2019
Jasełka "najmłodszych" w kościele św. Józefa
Aktualności

Newsletter


Subskrybuj
WypiszPolub nas na Facebooku

Reklama

Liturgia dnia

środa, 23 stycznia 2019
Występ "Poznańskiego Chóru Chłopięcego" w naszej Misji

Występ "Poznańskiego Chóru Chłopięcego" w naszej Misji

Dnia 16 grudnia o g. 17.15. koncertował w kościele św. Józefa światowej sławy „Poznański Chór Chłopięcy”. Chór wystąpił w ramach podziękowania na użyczone przez naszych parafian noclegi dla chłopców śpiewających w chórze. Głównym powodem ich przyjazdu do Hamburga były nagrania i koncerty dla telewizji Hamburg 1, gdzie koncertowali podczas wyboru „Hamburczyka roku” oraz nagranie dla telewizji NDR. Koncert, który odbył się w kościele św. Józefa, choć nie był o zbyt „medialnej” godzinie, zgromadził jednak sporo naszych parafian. Każdy wykonywany utwór nagradzany był bardzo spontanicznymi i gromkimi brawami, także na stojąco. Było to ogromne przeżycie natury artystycznej dla wszystkich zebranych tego dnia w kościele. Dyrygent chóru obiecał też w przyszłym roku koncert, ale już na pewno dłuższy.

Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924 - 1995) wybitny dyrygent i autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.

W latach 1992 - 2003 chór działał w ramach stowarzyszenia Poznański Chór Chłopięcy "Polskie Słowiki" pod kierownictwem Wojciecha A. Kroloppa. Chór znany był publiczności w wielu krajach świata. Chór działa we współpracy z jedyną w Polsce, 9-letnią Poznańską Szkołą Chóralną, do której uczęszczają śpiewacy chóru. Szkoła stanowi znakomite, perspektywiczne zaplecze edukacyjne zespołu.
Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent, który jest autorem muzyki do często wykonywanej piosenki religijnej „Abba, Ojcze”. Muzyka wykonywana przez chór to przede wszystkim najpiękniejsze utwory napisane w XX i XXI wieku. Chór śpiewa to, co wnosi prawdziwą radość i wartość w dusze publiczności.

 

 

Góralu, czy ci nie żal

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Goralu_czy_ci_nie_zal{/flv}

 

Lulajże Jezuniu

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Lulajze_Jezuniu{/flv}

 

Północ już była

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Polnoc_juz_byla{/flv}

 

Pasły się owieczki pod borem

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Pasly_sie_owieczki_pod_borem{/flv}

 

Taniec zbójnicki

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Taniec_zbojnicki{/flv}

 

Król Lew

{flv width="500" height="375"}2009/Wystep_Poznanskiego_Choru_Chlopiecego_w_naszej_Misji/Krol_Lew{/flv}